adinteractive’in Windows Live Messenger Facebook Uygulamasına Avrupa’dan Büyük İlgi


adinteractive’in Microsoft Türkiye için sıfırdan geliştirdiği Windows Live Messenger Facebook tab projesi, Avrupa ülkelerinde yoğun ilgi gördü. Projeye ilk talep Almanya’dan geldi. İkinci sırada Norveç var. Ardından diğer Avrupa ülkeleri geliyor.

 

Facebook tab uygulaması, Windows Live Messenger üzerindeki tab alanından tek tık ile Facebook’a ulaşma imkanı sağlıyor. Bu uygulama ile kullanıcı oturumunu güncelleyebiliyor, arkadaşlarıyla iletişim kurup, fotoğraf arayabiliyor. Ayrıca arkadaşlarını uyarıp, duvarlarına yazı yazabiliyor ve Messenger’a davet edebiliyor.

Konu ile ilgili açıklama yapan adinteractive CEO’su ve kurucusu Köksal Abdurrahmanoğlu, “Bu yeni bir proje ve Avrupa’daki her ülke tarafından çok beğenildi. İlk olarak Almanya ile görüşmeler gerçekleştirdik, Norveç de bu uygulamayı kullanmak istiyor. adinteractive olarak yaptığımız bu çalışma, kurum bazında bizim, ülke bazında Türkiye’nin dijital platformda ne kadar ilerlediğini ve alternatif projeler üretebildiğinin kanıtıdır. Bu gelişmeler bizi heyecanlandırıyor” dedi.

Microsoft Tüketici ve Internet Servisleri Internet İş Grup Yöneticisi Emre Tok ise projeyle ilgili, “Dünyada Windows Live Messenger Facebook Tab uygulamasının İngiltere’den sonra hayata geçtiği ilk ülke Türkiye. adinteractive’in Türkiye’den sonra bu uygulamayı Almanya için başarı ile gerçekleştirmesi, bu çalışmanın performans ve yazılım kalitesinin üst seviyede olduğunun göstergesidir. Ayrıca, Türkiye’den yurtdışına uygulama ihracının olması da ayrı bir başarı.” dedi.

adinteractive’in, Windows Live Messenger için hazırladığı Facebook tab projesine birçok Avrupa ülkesinden talep var. Almanya ilk sırada, ardından Norveç geliyor…

 

Reklamlar

About this entry