Türkiye’nin En İyi Portali: Istanbul.com


 

Altın Örümcek Web Ödülleri’nde çifte zafer kazandık…

Istanbul.com (20 Eylül 2010 Pazartesi)

 

İnternet dünyasının Oscarları olarak kabul edilen Altın Örümcek Web Ödülleri’nde çifte zafer kazandık. Sitemiz istanbul.com hem “Yaşam” kategorisinde en iyi web sitesi seçildi hem de bu ödüllerin en prestijlisi olan “Portal” kategorisinde örümceği kaptı. Böylece, 2009’un en iyilerine verilen 8. Altın Örümcek Web Ödülleri’nde geçtiğimiz yıllardaki performansımızı yükselttik ve başarımızın bir tesadüf olmadığını bir kez daha kanıtlamış olduk. Bu, “Portal” kategorisinde aldığımız ikinci Altın Örümcek ödülü.

Altın Örümcek’de bu yıl toplam 4500 başvuru değerlendirildi ve 52 jüri üyesinin seçtiği öne çıkan siteler bir de halk oylamasına tabi tutuldu. 15 bin kişilik katılım ile rekor kırılan halk oylamasının sonuçları jürinin seçtikleriyle birlikte değerlendirildi. Ortaya çıkan sonuç ise ekibimiz açısından oldukça sevindirici oldu. Heyecan ve sevincimizi Turkcell Kuruçeşme Arena’da 3500 kişinin katılımıyla gerçekleşen ödül gecesinde kutladık. Ödül töreninin sunucusu Yosi Mizrahi, sürprizi ise Nil Karaibrahimgil konseriydi.

Altın Örümcek Web Ödülleri’ne layık görülen internet projeleri içerik, tasarım, kullanıcı deneyimi, teknoloji, yenilik ve yaratıcılık gibi pek çok açıdan inceleniyor. Beklentinin yüksek, kriterlerin bu kadar çeşitli olduğu bir mecranın en iyileri arasında olduğumuz tescillendiği için çok mutluyuz. Desteğiniz için siz üyelerimize teşekkürler!

Son olarak, istanbul.com’un kardeş kuruluşu ve Türkiye’nin ilk interaktif ajansı adinteractive’in de Knorr’un web sitesiyle “Gıda” kategorisinde birincilik ödülüne layık görüldüğünü not düşelim.

Diğer Linklerimiz:

http://www.facebook.com/istanbul

http://twitter.com/istanbulcom

Reklamlar

About this entry