Türkiye’nin İlk Dijital Girişimcisi ER Istanbul 9’da Genç Girişimcilerle Buluştu


BASIN BÜLTENİ: 05 Mart 2012

http://www.eventbrite.com/event/2917057999/efblike

Türkiye’nin ilk dijital ajansı adinteractive’in ve ilk şehir portali Istanbul.com’un kurucusu Aloha Ventures’dan Köksal Abdurrahmanoğlu ER9 buluşmasında genç girişimclere ”Girişimlerinizle ya yeni bir piyasa oluşturun ya da oluşmuş piyasaları sarsacak yenilikler getirin” önerisinde bulundu.

İstanbul’da dokuzuncusu düzenlenen Entrepreneurs Roundtable toplantısı Aloha Ventures’dan Köksal Abdurrahmanoğlu’nun katılımı ile 29 Şubat tarihinde Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş Kampüsü’ndeki Türkan Şoray salonunda gerçekleşti.

150’ye yakın katılımcıya kendi girişimcilik geçmişini ve girişimcilik ekosistemi üzerindeki düşüncelerini açıklayan Abdurrahmanoğlu zaten var olan ve güzel bir şekilde çalışan girişimlerin yerelleştirilmesine ‘girişimcilik’ denmeyeceğini vurguladı. Girişimcileri bir klon yapmak yerine yeni bir piyasanın oluşmasına sebep olacak veya var olan piyasaların akışını değiştirecek, sarsacak girişim fikirleri üzerine odaklanmaya çağırdı.

Ayrıca bu oturumun sonunda Entrepreneurs Roundtable’ın kurucusu Murat Aktıhanoğlu’nun Türk hükümetinin desteği ile başlattığı TurkTechNet programı açıklandı. Bu program Türkiye’den girişimcilerin New York’ta girişimcilik dünyasının içerisinde geçireceği bir haftanın ardından yapılacak demoday ile birlikte yüzlerce global yatırım yapan VC ve melek yatırımcılara sunum yapma şansı sunulması üzerine dayanıyor. Programın amacı, Türk girişimlerinin dünyaya açılmasını ve yabancı yatırımcıların Türk girişimleriyle tanışmasını sağlamak. Ayrıntılı bilgi TurkTechNet.org adresinden edinilebilir.

Dokuzuncu Entrepreneurs Roundtable’da sunum yapan şirketler:

1. Democratus.com – Kullanıcıların politik tartışmalarda bulunabileceği ve gündemlerin kullanıcıların katılımı ile oluşturulacağı sanal bir meclis oluşturarak, politik partilerin kamuoyu yoklamalarına katkıda bulunurken, politik sohbetleri de internete taşımak.

2. BuradaYika.com – Günlük hayatında arabasını yıkatmak için vakti olmayan kullanıcıların arabalarını bulunduğu yerde susuz bir şekilde temizleyerek hizmet verecek. Site AVM’lerde oto yıkama kuyruklarında vakit kaybeden kullanıcılara hizmeti istedikleri zaman sunarak zaman kazandırmak istiyor.

3. NeYapsak.com – Site sosyal aktiviteler konusunda kararsızlık yaşayan kullanıcılara öneriler yaptığı gibi aynı zamanda kullanıcıların birbirlerinin yaptığı faaliyetlerden haberdar olmasını sağlıyor. İleriye yönelik Check-in’ler yapmalarına fırsat vererek bir açıdan da kullanıcıların birlikte etkinlik takvimi oluşturabilmelerini sağlıyor.

4. B-publisher – İnternette isteyen herkesin kitabını veya dergisini yayınlayıp arkadaşlarıyla veya tanımadığı insanlarla paylaşabileceği bir platform kurmayı amaçlıyor. Dergi ve kitaplar her türlü video, fotoğraf gibi zengin medya içeriğini destekliyor.

5. Drawium.com – Web siteleri için tutorial hazırlanmasını sağlayan araçları, kod bilgisi gerektirmeksizin kullanıcılarına sunan servisin diğer servislerden farkı, hazırlanan kutular üzerine kullanım alışkanlıkları hakkında bilgi veren analitik desteği de veriyor olması.

20120305-125239.jpg

Reklamlar

About this entry